Susipažinkime

Autorius Gabrielė 2018.06.19 0 pakomentuota

Susipažinkime. Esu Gabrielė, THE BOX (lietuvių k. DĖŽĖ) projekto iniciatorė ir kūrybininkė. Jau vaikystėje supratau, kad d-ė-ž-ė yra puikus dalykas. Pirmoji mano dėžė virto namu – tuo metu buvau visai maža, o dėžė išties didelė, tad įsikurti viduje su visa virtuvėle atrodė pakankamai erdvu. Mažesnėse dėžėse buvo laikomi žaislai, kūrybos priemonės. Dėžėje gavau savo pirmąjį LEGO. Vėliau dėžės ėmė saugoti mano dienoraščius, nuotraukas, suvenyrus. Dėžė į svečius užsukusių šeimos draugų rankose visada reikšdavo, kad valgysime tortą! O ir šiaip močiutės ar tetos spintukėje užmačius dėžutę, akyse kas kartą suspindėdavo smalsumas: kas gi viduje?? Į dėžę sudėjau brangius studijų metų VU užrašus. Dėžėje laikau dar brangesnius tuoktuvių dienos prisiminimus. Ir tą dėžutę, su kuria gavau ypatingąjį žiedą... Būtent dėžę renkuosi pakuodama dovanas kitiems – nes taip patogu ir saugu. Lengva dekoruoti, personalizuoti. Nepaisant to, kad dėžė pati savaime jau nieko nestebina, po jos dangčiu visada gyvena paslaptis. Ir tai įdomiausia: forma puikiai pažįstama, bet kiekvienas, gaunantis dėžę dovanų, patiria malonų jauduliuką. Tuo ir noriu pasidalinti. Labai.

 

Mano artimieji ir bičiuliai žino, kaip rimtai žiūriu į dovanas, jų ruošimą. Dovana yra energija. Ne daiktas, kurį kažkam įteikiame, o energija, kurią perduodame kartu su tuo daiktu. Todėl dovanos ruošimas yra atsakingas procesas. Pavyzdžiui, darbo knyga yra tiesiog darbo knyga. Bet pridėkime prie jos raštelį su palinkėjimu kiekvieną dieną skirti kokybiško laiko sau – ir dovana taps motyvuojanti. O jei tokią dovaną darbuotojui įteiktų pats darbdavys... Dėmesingumas gali padidinti ne tik šypseną, bet ir darbo našumo rodiklius. Arba, tarkim, stiklo auskarėliai. Dailūs apvalūs skaidraus stiklo auskarėliai. Pavadinkime juos rasos lašeliais ir įdėkime į dovanų rinkinį Fėjai – jausmas jau visai kitas, tiesa? Esminis momentas: dovanoti reikėtų tik tai, kas sužadina geras emocijas, įkvepia, padeda tobulėti. Todėl turime sąmoningai vertinti tai, ką dedame į dovanų dėžutę – kad linkėdami sveikatos, šviesių minčių, teigiamo nusiteikimo būtent tai ir įvyniotume į subtilią dovanos pakuotę.

 

Pastebėjusi, kad gyvenimo tempas verčia žmones pirkti ir dovanoti atsitiktinius daiktus, nusprendžiau pasiūlyti savo pagalbą. Dovanų kūryba – mano aistra. Užgimusi labai seniai, kaip ir susižavėjimas dėžėmis – dar vaikystėje, tikriausiai tą dieną, kai Kalėdų Senelio veide atpažinau kaimyno bruožus. Tada supratau, kad stebuklus kuriame patys. Kad kiekvienas galime mosikuodami savo stebuklų lazdele pradžiuginti kitą. Tereikia įsiklausyti į Žmogų, jį išgirsti, pajausti. Bėgant metams tampame uždaresni, svajonės subtilesnės, sunkiau apčiuopiamos, bet tai palieka dar daugiau erdvės kūrybai – o čia jau mano sritis. Kai įkvėpimas mane pagauna – arba aš jį, – prasideda tikrieji stebuklai. THE BOX projektas yra vienas iš jų.

 

Netikėti originalūs deriniai, natūralūs, žmogui ir aplinkai draugiški produktai, dėmesingumas detalėms, kitoks požiūris į pačią dovaną – THE BOX padės iš naujo atrasti malonumą dovanoti bei gauti dovanas. Ir išlikti nuoširdiems, net jei dovanų paieškai pritrūksta laiko – juk skuba šiais laikais ir labiausiai atsidavę prasmingų dovanų ieškotojai. Kiekvienas THE BOX rinkinys turi savo istoriją, kiekvienas produktas – priežastį, kodėl pateko į konkretų rinkinį. Kiekvienas Žmogus, gavęs THE BOX rinkinį, pasijus ypatingai. Nes kai kuri su meile ir rūpesčiu, neįmanoma to nepajausti.

 

Taigi esu čia tam, kad kartu po truputį keistume dovanojimo kultūrą, formuotume sąmoningesnį požiūrį į tai, ką ir kam dovanojame. Tuo pačiu skatinu atrasti ir palaikyti puikius mūsų krašto kūrėjus – į THE BOX rinkinius patenka tik Lietuvos gamintojų produkcija. Tegu Pasaulis žino, kokie gabūs, kūrybiški, originalūs mūsų šalies žmonės, kokie kokybiški, patrauklūs jų kuriami produktai. Bet kad sužinotų visas Pasaulis, tikriausiai reikia pradėti nuo artimiausio kaimyno. Tad skleiskime žinutę ir draugingai kurkime dar didesnius stebuklus – nuoširdžiu dėmesiu, šypsenomis bei netikėtomis progomis. Juk geriausia diena švęsti gyvenimą yra ŠIANDIEN.

Komentarai